Restoranti

I pozicionuar në zemër të Tiranës, produktet tona inspirojnë një art kulinarie për shijet delikate
të klientëve tanë. Garanci për një ambient miqësor, shërbim cilësor dhe kurim në detaje.Mëngjese të shijshme


Në fundjavë, por jo vetëm, na shijon një mëngjes i gjatë dhe me ushqim special e me shumëllojshmëri produktesh. Ju këshillojmë Klasiket Artist

Ju sygjerojmë omleta tradicionale, greke, me përbërësit që zgjidhni vetë.
Ju sygjerojmë sandwich Cotto & Philadelphia, sandwich pule, sandwich me bukë organike vegjetarian.
Pancake amerikan, petulla shqiptare;
Toast XXL me version Mocarella/Proshutë Crudo ose Krem Djathi/Proshutë cotto;
Quiches


Menu mesdhetare


Duke qendruar besnik filozofise se restorantit Artist ka zhvilluar nje menu te pasur me gatime mesdhetare e me tej. Cilesia e garantuar e produkteve te lendes se pare ne origjine dhe kombinuar me salcat me shije e inspiruar nga profesoret me te mire te gatimit spanjoll, italian e grek. Ju ftojme te shijoni Klasiket Artisti.

Involtin Levreku me karkalec, finok dhe spinaq;
Fileto salmon me chili home made dhe chili i ëmbël & dardhë;
Kallamar Zorba’s djath I bardhë, uzo, borzilok
Kerca gici të karamelizuar me presh qepujkë, balsam molle;
Osobuco viçi me selino, karrota, anis (familja e kanellës);
Mëlçi viçi me soje, mjaltë, susam të zi & finok
Gjoks pate flambo me perime & mastika (pije alkolike)
Lepur furre Zante qepujka, rozmarinë, pomodori
Rizoto organike: radici, domate e thate, Brie & spinaq;
Nioki shtëpie me asparag, pecorino, gjoks gjel deti & pomodori;
Paella e detit dhe e tokës
Congiglion me proshutë crudo di parma, djathë, kakao, parmizan
Pacchuri Portobello, tartuf, pulë, finok i karamelizuar


Menu vere

Verat që kombinojne si duhet me gatimin Artist. Klientet tane e njohin veren dhe dine te bejne zgjedhjet e duhura. Ne po listojme disa, por presim edhe sygjerimet tuaja cdo dite

Falangina
Burgone(Lois Lutur)
Chablis Premier Cry (Lois Lutur)
Barolo Batasiolo 2010
Amarone Tommasi 2008
Gavi di Gavi (Enrico Serafini)
Chateau Carteau st.Emilion 2013
Ines Rose
Mouton Cadet
Pichine Roze